Další AKCE

Výstava v Mikulově

 
 

Výstava Věry Skočkové ve Valašském Meziříčí 

 

Výstava PRAGUE PATCHWORK MMEETING 5. -7. 4. 2019

POLŠTÁŘE PRO ONKOLOGICKÉ PACIENT

 

Po velmi úspěšném loňském charitativním projektu Deky přes inkubátory pro KZ a.s, novorozenecké oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem přicházíme s novým projektem: Každý rok se šijí různé polštářky pro pacienty dětských onkologických oddělení. Ale na onkologii jsou také dospělí pacienti. Mají onemocnění, které je často zcela vyléčitelné, ale které vzbuzuje strach a obavy. Léky dostanou, odbornou pomoc mají. Potřebují však získat naději a psychickou podporu. Skvělé je, když vědí, že na ně někdo myslí. A ten někdo jim věnuje s sebou do nemocnice .... třeba polštářek.

 

Malý patchworkový polštářek, který bude patřit pouze jednomu člověku a který s ním projde obdobím léčby. 

Pokud i vy máte zájem podpořit onkologické pacienty v Masarykově nemocnici, ušijte, prosím, patchworkový povlak na polštář libovolnou technikou ve velikosti 50x50 cm. Prosíme jen o povlak, výplně nemocnice spolu z PPM zakoupí jednotně. Chceme maximálně zjednodušit logistiku a umožnit vám snadné zasílání a předávání polštářů. Můžete je zaslat samostatně nebo s přihlášeným quiltem na adresu Prague Patchwork Meeting, Přístavní 14, 170 00 Praha 7 nejdéle do 25.3.2019, případně přivézt přímo na výstavu a předat na INFO stánku u pokladny 2.

 

Děkujeme předem všem dárcům, kteří nám pomohou takto podpořit nemocné.

 Markéta Svobodová, KZ a.s,hlavní sestra Masarykovy nemocnice Ústí nad Labem

 

Vyhlašujeme kreativní soutěž pro výstavu Quilt Ostrava 2019 - podzim

soutěžní téma: " KVĚTY"

Pod pojmem "Květy" si můžeme představit louku plnou drobných kvítků a poletujících motýlů, nebo růžovou zahradu s lavičkou pro odpočinek. Zobrazeny můžou být i jednotlivé květy nebo třeba celé kytice, či kvetoucí stromy atd.

Technika je volná, je na každé tvořilce, jestli použije klasické šití technikou patchwork nebo quilt doplní vyšíváním, perličkami nebo třeba malováním na textil. Počet quiltů od každého autora není omezený.

Tyto quilty budou vystaveny v listopadu na výstavě Quilt Ostrava 2019 a prví tři místa budou odměněny hodnotnými cenami.

 

Podmínky soutěže:

Rozměr: 40x70cm na šířku nebo výšku.

Technika: Třívrstvý textilní quilt zdobený prošíváním. Na zadní straně 8cm tunel na zavěšení a štítek se jménem aurora a názvem díla.

Termíny přihlášení: Své quilty lze přihlásit nejpozději do 30.9.2019 termín odeslání do 1.11.2019

Adresa pro přihlášení: choiva@seznam.cz , tel: 607 871 258

Pro přihlášení pište jméno a adresu, název a fotografii díla.

Přejeme příjemné pohodové šití a těšíme se na Vaše dílka.

 

 

PROJEKT  " PRAŽSKÉ JEZULÁTKO"  Termín 31. 3. 2020